Sala zabaw Planeta migdałków

     ”Planeta Migdałków” to sala doświadczania otaczającej przestrzeni i interaktywnej animacji, znajdująca się w Przedszkolu Niebieskie Migdały w Tczewie. Łączna powierzchnia użytkowa sali to ponad 100m2 oraz narożna antresola, umożliwiająca wprowadzenie do wnętrza takich atrakcji, jak choćby zjeżdżalnia, czy ścianka wspinaczkowa. Planeta Migdałków to specjalnie wyodrębniona przestrzeń wyposażona w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój dziecka poprzez zabawę. Głównym celem jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacenie doświadczeń, poprawianie koordynacji ruchowej oraz spędzanie czasu w atmosferze relaksu. Praca i zabawa z dzieckiem w sali ma za zadanie wpływać na jego wszechstronny rozwój, poprzez stymulację percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej oraz rozwój fizyczny.
     Przestrzeń została podzielona na trzy strefy funkcjonalne: strefę integracji sensorycznej, aktywności ruchowej i animacji inteaktywnej. Sala zostanie wyposażona w interesujące rozwiązania takie jak: interaktywna podłoga typu ‚Fun Floor’, kąciki manipulacyjne, ściankę wspinaczkową i zjeżdżalnię. Tak duża powierzchnia będzie umożliwiać również projekcje filmowe i gry zespołowe. Wszystkie zastosowane we wnętrzu materiały zawierają niezbędne dla bezpieczeństwa dzieci atesty, a wykorzystane sprzęty i meble posiadają certyfikaty, zgodne z wymaganiami Polskiej Normy.
     Plastycznym motywem przewodnim „Planety Migdałków” jest układ planetarny, który dostrzegamy zarówno pod względem formalnym, jak i graficznym, min. w oknach, wnękach, grafikach i detalach mebli. Intensywne kolory i mocne kontrasty budują scenograficzny charakter miejsca oraz mają pobudzać przedszkolaki do aktywności i zabawy. Dzięki wydzielonym strefom i łatwej rearanżacji przestrzeni, sala stała się multifunkcyjna, dając możliwość realizacji różnych scenariuszy spędzania czasu.

Comments are closed.