Projektowanie wnętrz miejskich

Projektowanie wnętrz i mebli miejskich

Projektowanie wnętrz miejskich wymaga szerokiego spojrzenia na lokalizację tworzonej przestrzeni oraz dogłębnego zrozumienia jej znaczenia dla społeczności. Przestronność, wyjątkowość, estetyka i funkcjonalność muszą być idealnie wyważone z historią danego miejsca – bez kompromisów dla żadnego z tych elementów.

W HANU Architekci dokładamy wszelkich starań, aby projektowanie przestrzeni użyteczności publicznej owocowało poprawieniem wizerunku miasta, użyteczności turystycznej oraz podniesieniem komfortu życia jego mieszkańców. Każdy projekt jest dla nas wyjątkową okazją do wyartykułowania wartości danej przestrzeni.

Projektowanie wnętrz publicznych: przebieg prac

Projektowanie wnętrz miejskich rozpoczyna się od analizy potrzeb i celów inwestora oraz poznania terenu i wiążącej się z nim historii. Na podstawie zebranych informacji opracowujemy koncepcyjny projekt przestrzeni lub obiektów, których elementy idealnie oddają charakter danego miejsca, zarówno pod kątem historycznym, jak i znaczeniowym.

Następnym krokiem projektowania wnętrz miejskich i wyposażenia otwartych przestrzeni w małą architekturę jest prezentacja klientowi wstępnego kierunku estetycznego. Ten etap jest bardzo pomocny w dalszym badaniu technologicznych uwarunkowań przestrzeni, potencjału całej inwestycji oraz wiążących się z nimi aspektami użytkowymi.

Cyfrową, koncepcyjną aranżację wnętrz miejskich lub opracowanie małej architektury przedstawiamy dzięki kompletnym modelom 3D oraz za pomocą narzędzi wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus).

Po akceptacji projektu koncepcyjnego przystępujemy do części wykonawczej. Aranżacja wnętrz miejskich i rysunki techniczne małej architektury na tym etapie umożliwiają skuteczną weryfikację zastosowanych rozwiązań oraz wprowadzenie ewentualnych zmian.

Nasza pracownia projektowa zapewnia pełną elastyczność działań, które dostosowujemy ściśle do potrzeb naszych klientów. Współpracujemy z technologami i konstruktorami z dziedziny meblarstwa i małej architektury, co urealnia nasze projekty.

Projekt wnętrz może zostać opracowany 
w dwóch wariantach:

Wariant A

Projekt wnętrz kompleksowy (3 etapy)

  • Koncepcyjny projekt wnętrz
  • Wykonawczy projekt wnętrz
  • Identyfikacja wizualna wnętrz

Wariant B

Projekt wnętrz wstępny (1 etap)

  • Koncepcyjny projekt wnętrz

Etapy pracy

1Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Zawarcie umowy i wypełnienie briefów przez Inwestora

Wspieramy klientów ubiegających się o dofinansowanie unijne do inwestycji, przygotowując wstępne kosztorysy wyposażenia wnętrz.

UWAGA! Wykonanie projektu trwa minimum 2 miesiące.

2Koncepcyjny projekt wnętrz

Koncepcyjny projekt wnętrz

  • usystematyzowanie wymagań funkcjonalnych i estetycznych klienta dzięki wypełnionym briefom, spotkaniom i dyskusjom;
  • zdefiniowanie czytelnych wytycznych do projektu wynikających z pozyskanych wcześniej informacji;
  • przedstawienie wstępnego kierunku estetycznego za pomocą moodboardów prezentowanych klientowi;
  • wstępne układy funkcjonalne wnętrz jako pretekst do dyskusji o aspektach użytkowych, analizy potencjału inwestycji i technologicznych uwarunkowań lokalu;
  • koncepcja wnętrz w postaci kompletnych modeli 3D prezentowanych klientowi za pomocą metod tradycyjnych (spacer po wymodelowanym wnętrzu oglądany na monitorze) lub dzięki narzędziom wykorzystującym wirtualną rzeczywistość (VR – Oculus);
  • akceptacja koncepcji w formie modelu 3D jako warunek wykonania wizualizacji fotorealistycznych;
  • wizualizacje fotorealistyczne wykonane w oparciu o zaakceptowany przez klienta model 3D;

Rezultat
Wydruk albumu zawierającego komplet fotorealistycznych wizualizacji na wysokiej jakości papierze oraz wizualizacje zapisane w wersji elektronicznej w formacie jpg. Dla klienta możemy również udostępnić model 3D projektu wnętrz lub przygotować szkicowe animacje.

3Wykonawczy projekt wnętrz

Wykonawczy projekt wnętrz

  • weryfikacja rozwiązań koncepcyjnych w odniesieniu do potencjalnych zmian budowlanych czy branżowych – dostosowanie konceptu;
  • analizy szczegółowych aspektów użytkowych wnętrza wraz z inwestorem – dopracowanie konceptu;
  • kompleksowa dokumentacja wykonawcza wnętrz, uwzględniająca tematykę ogólną, np. aranżację, posadzki, układ opraw oświetleniowych itd. aż po szczegółowe elementy wnętrza, tj. meble, elementy ślusarskie, czy zabudowy stolarskie;
  • zestawienia i metraże strategicznych materiałów wykończeniowych niezbędne do przygotowania wycen przez wykonawców;
  • zestawienia wybranych mebli i sprzętów zamawianych przez inwestora;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych wnętrz oraz materiał zapisany w wersji elektronicznej w formacie pdf.

4Identyfikacja wizualna wnętrz

Identyfikacja wizualna wnętrz

  • opracowanie materiałów graficznych przygotowanych do druku, stanowiących elementy systemu identyfikacji wizualnej wnętrza;
  • przygotowanie do druku autorskich lub licencjonowanych ilustracji, bądź fotografii wielkoformatowych wykorzystywanych we wnętrzach;

Rezultat
2 egzemplarze wydrukowanego i oprawionego kompletu dokumentacji w postaci rysunków wykonawczych elementów identyfikacyjnych we wnętrzach a także pliki graficzne przygotowane do druku. Materiał przekazywany jest również w wersji elektronicznej.

Aranżacja wnętrz miejskich – realizacje

Projektowanie wnętrz miejskich i obiektów małej architektury w HANU Architekci pozwala nam tworzyć wyjątkowe miejsca stające się wizytówkami danej miejscowości.

Pracujemy w ambitnych zespołach, wśród których na szczególną uwagę zasługują pracownia architektury Restudio oraz Gzowski Architekci. Do naszych największych dotychczasowych projektów należą:

  • Droga Królewska w Gdańsku dla miasta Gdańsk (wielobranżowa koncepcja)
  • Cmentarz Żołnierzy (Westerplatte Gdańsk) dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (konkurs)
  • Plac Przyjaciół Sopotu (realizacja 2023 r.)

Projektowanie wnętrz użyteczności publicznej

Projektowanie wnętrz miejskich i obiektów małej architektury w naszej pracowni w Gdyni zapewnia indywidualne podejście do każdej realizacji. Naszym celem jest, by każdy nasz projekt opowiadał o esencjonalnych wartościach dla kultury, jakie charakteryzują daną przestrzeń.

Działamy z pasją i kreatywnością za pomocą dyskretnej symboliki, adekwatnych materiałów i z pełnym poszanowaniem dla historycznego znaczenia danego miejsca.

Wywodząc się z Trójmiasta oraz od lat badając jego historię i architekturę, jesteśmy czynnie zaangażowani w zagospodarowanie jego przestrzeni. Każdy kolejny projekt jest dla nas ogromną przygodą i równocześnie dumą.

Współpracujemy także z Agencją Rozwoju Gdyni, czynnie uczestnicząc w stworzonym przez nią projekcie “Gdyński Szlak Modernizmu”. Ma on na celu budowanie pozytywnego wizerunku miasta w oparciu o atrakcyjną i unikatową architekturę.

Projektowanie wnętrz publicznych w duchu programu wpływa też na świadomość społeczeństwa w zakresie stylów architektury międzywojennej w Polsce oraz promuje gdyński modernizm.

Zapraszamy do naszej pracowni projektowej w Gdyni, gdzie wspólnie porozmawiamy o naszych pomysłach architektonicznych dla Trójmiasta!

Zaufali nam

Kontakt z pracownią

Radosław Czerniejewski

Wspólnik & projektant

tel. 603 926... [zobacz]603 926 229
radek@hanuarchitekci.pl

Joanna Czerniejewska

Wspólnik & manager biura

tel. 507 116... [zobacz]507 116 530
joanna@hanuarchitekci.pl

Napisz do nas

Twoje cele to nasza pasja! Chcielibyśmy poznać Twoje potrzeby i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania. Nie czekaj dłużej - wypełnij formularz kontaktowy, a my skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.

    Załącz dodatkowy plik z rzutami lokalu / budynku do ewentualnej wyceny